מכשור

שיתוף:

נעקצת על ידי דבורה? עין הנץ עקבה אחרייך? | צד אותך ינשוף בלילה?
שומרי הדרך דיווחו עליך? | נצרבת על ידי אקדח לייזר?
צולמת על ידי רחפן/ מצלמה טקטית/אלקטרונית?

רן, איתן ומיכל ירדו לאילת מתל אביב. הם כבר תכננו את החופשה החלומית שלהם, מה שהם לא ידעו זה שלמשטרת התנועה היו תכנונים משלה.

בכביש 25, קילומטר 120 בצומת צפית לכיוון כביש הערבה קפץ השוטר חיים עם אקדח לייזר בידו על רכבם וטען שאיתן נסע במהירות 130 קמ”ש במקום 80 קמ”ש. כמובן שאיתן בתגובתו הכחיש את המיוחס לו וטען שנסע כחוק ובהתאם לתנאי הדרך, לא מיהר לשום מקום, שהוא מכבד את השוטר ושהצדק ייעשה בבית המשפט. רן החליט להתיישב במושב הנהג והם המשיכו בנסיעתם לאילת.

רן היה בטוח כי הוא נהג זהיר יותר מאיתן אך משטרת התנועה חשבה אחרת, בהגיעם לצומת קטורה, משאית האטה את קצב נסיעתו של רן והוא החליט לבצע עקיפה במקום מותר, בקו קטעים, אך סיים את עקיפת המשאית בקו הפרדה רצוף כפול.

מה שרן לא ידע הוא שהשוטרים בן ורועי עמדו על גבעה סמוכה וצפו בנעשה במשקפת ורחפן שריחף מעל הרכב. הם הודיעו במכשיר הקשר לשוטר נוסף בשם שמעון שהיה ממוקם עם ניידת במורד הכביש שיעצור את רכבם של רן ואיתן. לא עזרו תחנוניו של רן והשוטר שמעון מסר לו הזמנה לדין לבית המשפט באילת באשמת עקיפה תוך כדי חציית קו הפרדה רצוף [תקנה 47(ה)(5) לתקנות התעבורה].

מיכל שהייתה נהגת חדשה לא הייתה מוכנה בשלב זה להחליף את רן ואיתן במושב הנהג.

איתן, זחוח ויהיר, חזר למושב הנהג ואמר לרן: “עכשיו תלמד איך נוהגים”…

איתן לא ידע שבכביש 90 קילומטר 25 בעמק הנעלם, מסתתרת לה ניידת משטרה מתחת לפני השטח (יש כפל קרקע, לא ניתן להבחין בניידת אך האנטנה של מכשיר הדבורה מבצבצת ומשדרת קרן רדאר למרחק של 1,219 מטרים).

לפתע השוטר הוותיק חן אשר הפעיל את מכשיר הדבורה וקלט את מהירות הרכב עם האנטנה הקדמית. השוטר הבהב עם אורות החזית של הניידת וביצע פרסה אחרי רכבם של רן, איתן ומיכל ובתום המפגש המעניין מסר השוטר חן הזמנה לדין לאיתן באשמה שנהג במהירות של 195 קמ”ש במקום 90 קמ”ש.

למקום הגיע קצין היחידה ולאחר שימוע לרישיון נהיגתו של איתן שהכחיש מכל וכל את העבירה המיוחסת לו, נפסל רישיונו ל- 30 ימים.

איתן שכעס על כך שרישיונו נשלל עקב מהירות “קצה”, לא קיבל זאת והמשיך לנהוג לכיוון אילת.

במחסום בכניסה לעיר אילת מוצבת ניידת סמויה שעל גגה מותקנת מערכת “עין הנץ” שתפקידה לשדר נתונים על רכבים ובעליהם. המערכת מקושרת לכל הרשויות ובתוך מספר שניות השוטר בשטח מקבל נתונים בזמן אמת ויכול לזהות נהגים שהיו מעורבים בעבירות שונות.

מה רבה הייתה הפתעתו של איתן כאשר לאחר שחלף את המחסום הניידת הסמויה כרזה לו לעצור בצד והשוטר ניר האשים את איתן בנהיגה בפסילה והגיש לו הזמנה למשפט נוסף בבית המשפט באילת. מדוכדך חזר איתן למושב האחורי ומיכל עברה בלית ברירה לכיסא הנהג.

מיכל שהינה נהגת חדשה (מומלץ לקרוא את הפרק באתר על ההגבלות שחלות על נהגים חדשים), המשיכה בנסיעה זהירה ואיטית לכיוון אילת כאשר לפתע הנייד שלה צלצל ועל המסך הופיע: “דניאל אחי הקטן” מבלי להסס היא אחזה בטלפון הנייד שלה וענתה לשיחה: “הכל בסדר? קרה משהו?”.

שומר הדרך, מנחם, שהתנדב ליחידת שומרי הדרך כדי למנוע עבירות בטיחותיות מסכנות חיים, צילם אותה אוחזת בטלפון הנייד באמצעות האפליקציה המיוחדת אשר מותקנת בנייד שלו.

מיכל כמובן לא ידעה שצולמה מאחר והדו”ח על סך 1,000 ₪ ו-8 נק’ בגין שימוש בטלפון בעת שהרכב בתנועה, נשלח באופן אוטומטי לביתה. השלושה הגיעו עייפים ורצוצים לאילת לוילה המפנקת של סימו. מיכל תכננה עבור השלושה בילוי סוער במועדונים ובפאבים המפורסמים של אילת.

השלושה יצאו למרכז התיירות והעבירו ערב בלתי נשכח. לפנות בוקר בעוד ליבם טוב ביין, לא הסכימה מיכל להזמין מונית והחליטה לנהוג ברכב ולהחזיר את השלושה הביתה.. ביציאה ממרכז התיירות ערכה משטרת התנועה מחסום ובדקה נהגים שנחשדו בנהיגה בשכרות. מיכל הייתה בטוחה שהיא תעבור את כל הבדיקות שהרי בסך הכל שתתה 2 כוסות יין רוזה משובח.

השוטרים דרשו ממיכל לנשוף לתוך הפיה של הנשיפון ובבדיקת הנשיפון יצאה לה תוצאה של 188 מיקרוגרם במקום 50 מיקרוגרם (נהגים חדשים, צעירים ומקצועיים – אוכלוסייה מיוחדת- מותר שיהיה מצוי בגופם ריכוז של 50 מיקרוגרם בלבד לעומת שאר הנהגים שלהם החוק מאפשר ריכוז של 240 מיקרוגרם).

מיכל שהייתה המומה נדרשה גם לבצע בדיקת מאפיינים שכללה 3 בדיקות (עמידה עם נטיית הראש לאחור בעיניים עצומות וספירה עד 30 שניות, מבחן הליכה על קו ישר ומבחן הבאת האצבע לאף). השוטר החליט לעכב אותה לבדיקת שכרות במכשיר הגדול, המכונה, ינשוף. מיכל טענה שהיא לא שיכורה.

בבדיקה שערך לה השוטר בינשוף יצאה תוצאה של 288 מיקרוגרם במקום 50 מיקרוגרם. מיכל עברה בהצלחה את בדיקת המאפיינים אך לא האמינה שהיא יצאה שיכורה לפי הבדיקה במכשיר הינשוף. לא עזרו תחנוניה לקצין שבו במקום פסל את רישיון הנהיגה שלה ל-30 ימים והשבית את הרכב ל-30 ימים והזמין לו גרר משטרתי. מיכל קיבלה הזמנה לדין וכתב אישום חמור למשפט מהיר בבית המשפט באילת.

אחרי שהתעוררו השלושה מהחלום הרע שתקף אותם: מאקדח הלייזר שצרב אותם, מהרחפן שצילם אותם, מהדבורה שעקצה אותם, מהנץ שעקב אחריהם, משומר הדרך שתיעד אותם, ומהינשוף שצד אותם, הם הזמינו בלית ברירה טיסה חזרה לתל אביב דרך שדה התעופה “רמון” שם נאמר להם שחברת התעופה שובתת עקב וירוס הקורונה שתקף את העולם.

לכל שאלה או בקשה השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוד פרקים

3 קטעי וידאו