טלפון נייד למקרה חרום: 052-284-6936, 052-281-6081

077-2055000
משרדנו בחיפה
שד' בן גוריון 21
משרדנו בתל אביב
רחוב שוקן 26
משרדנו בחדרה
רחוב הלל יפה 11
משרדנו ברמת-גן
בן גוריון 1 מגדלי בסר 2
משרדנו באילת
רחוב הבשמים 39

שימוש בטלפון נייד בעת נהיגה

עבירה של שימוש בטלפון נייד

נהגים רבים ניצבים מדי יום בפני שופטי תעבורה ברחבי הארץ ומורשעים בגין עבירה של שימוש בטלפון נייד, "זוכים" בקנס של 1,000 ש"ח לפחות ו-4 נקודות במניין הנקודות במשרד הרישוי.

על פניו, במקרה כזה, הנהג לא צריך עורך דין...לשלם אלפי שקלים בשביל קנס של 1,000 ש"ח? עדיף לשלם 1,000 ש"ח קנס, ולהימנע מתשלום של אלפי שקלים לעורך דין. נכון?

לא, טעות.

הרשעה בעבירה של שימוש בטלפון נייד, ללא ייצוג של עורך דין, עלול להוביל לחיוב בנקודות במשרד הרישוי וחיוב באמצעי תיקון דרקוניים, הכוללים התליית רישיון נהיגה, חיוב במבחני רישוי וקורסים.

עבירה של שימוש בטלפון נייד

תקנות התעבורה קובעות חובה על הנהג, לאחוז את ההגה בשתי ידיים, תקנה 28:

"(א) נוהג רכב חייב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון כל עוד הרכב בתנועה; אולם רשאי הוא להסיר יד אחת מן ההגה או הכידון אם עליו לעשות בה דבר להבטחת פעולתו התקינה של הרכב או לקיום כללי התנועה".

הבטחת פעולתו התקינה או קיום כללי התנועה – העברת הילוך, שימוש בבלם יד, הפעלת אתתים או כל דבר המחויב לשם הפעלה תקינה של הרכב. העברת תחנה ברדיו או שימוש בטלפון נייד, אינו בגדר הפלעה של רכב.

"(ב)(1) בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב 

(א) לא יאחז בטלפון נייד קבוע או נייד, ולא ישתמש בהם ברכב אלא באמצעות דיבורית;

(ב) לא ישלח או יקרא מסרון (s.m.s)";

נהגים רבים, המגיעים לבית המשפט, טוענים בפני שופט "לא דיברתי, רק החזקתי", טורחים ומביאים פלט שיחות להוכיח שלא היו שיחות נכנסות או יוצאות, אך אף אחד מאלה לא עוזר, והנהג מורשע בעבירה אל אתר, מקבל 4 נקודות וקנס כספי של 1,000 ש"ח לפחות, ובחלק מן המקרים עונשים נוספים, בהתאם לעבר התעבורתי.

לשם הוכחת העבירה על השוטר להוכיח כי הנהג המיוחסת לו עבירה נהג ברכב ועשה שימוש בטלפון נייד.

זיכויים רבים מתבססים על ליקויים ברישום הדו"ח ואי דיוק בפרטים.

בית המשפט יזכה או שהתבוע ימיר את סעיף האישום לסעיף קל יותר במקרים הבאים:

  • לא הוכחה נהיגה
  • לא הוכח שימוש בטלפון נייד
  • לא הוכיח כי מה שנעשה בו השימוש הוא טלפון נייד
  • לא נשמר קשר עין
  • ליקוים נוספים

ייצוג על ידי עורך דין תעבורה בבית המשפט המכיר את כל הליקויים האפשריים והלכות של בתי המשפט,יכול להביא לך ביטול הנקודות והפחתת הקנס.

דע לך, צבירת נקודות עלולה לעלות לך ביוקר היות ומשרד הרישוי מסכם את מספר הנקודות ובמידה ותגיע ל-36 נקודות, תיפסל מלקבל ומהלחזיק רישיון נהיגה ל-3 חודשים ותחויב במבחן עיוני לשם קבלת רישיון הנהיגה!

הוסף הערה